Na Zakázku

V této sekci naleznete zboží, které běžně nemáme na skladě, ale můžeme Vám ho vyrobit na zakázku.

Na zakázku vyrobíme originální figurku dle Vašeho zadání. Ať už panáčka, nebo stylizované zvíře.

Malá autorská plastika, číslované série. Každý anděl je trochu jiný. Výška cca 25-30 cm, hmotnost: cca 1,5 kg.

Můžeme pro Vás vyrobit upomínkové předměty s vyraženým logem Vaší firmy, či obrázkem nebo nápisem. Předměty můžete poté používat jako reklamu, nebo prodávat jako suvenýry vztahující se k určitému místu.

Vyrábíme konstrukce a konzole do kterých se zavěsí květináče. Velikost i typ konzole či květináče se dá uzpůsobit dle vašich představ.

Dopisní schránky na branku či na zeď vedle dveří. Vždy stylově respektující architekturu domu. Mohou být se zásobníkem na noviny nebo bez.

Praktické dřevěné bidlo (nebo též hambálky), s posuvnými háky, které dřív nechybělo v žádné domácnosti. Je ho možné zavěsit v kovaných závěsech nad topení nebo kamna a dá se na něm pohodlně usušit oblečení po procházce v dešti nebo v mokrém sněhu. Také se na něm dají sušit snopy bylin a koření... Pro velký zájem o bidla jsme rozšířili...

Restaurování

18.03.2019

Občas se dostaneme k restaurování a doplnění historických předmětů, které vlastníci zakoupili z aukcí. U přileb se doplňovaly drobné segmenty a vypadlé nýty, u zámků se vyměňovaly popraskané a unavené pružiny a vyráběly se chybějící klíče (ty mají vzhledem k absenci originálu čistě funkční vzhled) u nábytkového kování se vyráběly kopie (na fotkách...

Nože

18.03.2019

Ve spolupráci s nožířem a kovářem Tomášem Grimem, který má celoživotní zkušenosti s kalením, popouštěním a broušením čepelí, nabízíme velice kvalitní, zakázkové nože pro všechny možné účely: kuchyňské, jídelní, lovecké, řeznické, bojové i repliky historických.

Nářadí

18.03.2019

Opravujeme i vyrábíme nářadí běžné, jako jsou například krumpáče, sekery, motyky, rýče, sekáče, voškrty, špičky, klíny do dřeva, radlice. Vyrábíme však i specializované nářadí a pomůcky na zakázku jako jsou sekeromotyky, ochranné kryty holení pro dřevorubce, nebo drapáky na dřevo.

V našem e-shopu můžete najít jednoduchou variantu konzolí pro garniže, uzpůsobenou na průměr tyče od smetáku. Máte-li však konkrétnější představu o garnižích a jejich zdobení, můžeme je pro vás na zakázku vyrobit z kovu.

Zakázkové mřížky na dveře s proskleným okénkem. Kus od kusu se liší velikostí i stylem, aby pasoval na konkrétní dveře.

Kované velké a masivní věšáky, s odkládacím prostorem na hole a deštníky ve spodní části. Výrobek je replikou stojanového věšáku z oblasti Schwarzwaldu, 20.-30. léta dvacátého století.

Replika zvonic používaných v pavlačových domech už za Rakouska-Uherska. Tato zvonice může obsahovat množství variabilních součástek, jako jsou táhla, kladky, převodníky či kyvadla, díky kterým lze dovést zvonek od táhla u vstupních dveří, pomocí ocelového lanka, třeba až do třetího patra. Nejjednodušší varianta je, že zatímco táhlo je vně dveří,...

Domovní čísla na zakázku, můžete si vybrat z několika typů podkladu: rzí rastrovaný hrubý plech, měděný plech nebo perforovaný plech.

Nábytek je použitelný do interiéru i exteriéru. Do zahrad, altánů, pergol, besídek i teras...

Tento mechanismus, umožňující pomocí táhla otevřít nebo zavřít větrací okna ve špatně přístupných výškách, byl vymyšlen speciálně pro větrání v kostelních prostorách, dá se však využít i v jiných interiérech. Otvírače/Zavírače na obrázcích jsou instalovány ve Velechrámu Panny Marie v Kutné Hoře Sedlci a v kostele Sv. Anny v Jablonci nad Nisou.

Krbové příslušenství, koše na dřevo, ozdobná krbová dvířka, krbové rošty...